Više loše nego dobro u Melburnu
Aleksandra Krunić obezbedila je plasman u drugo kolo kvalifikacija Australijan Opena, dok su Nina Stojanović i Ivana Jorović pretrpele poraz na startu. Krunićeva je pobedila Holanđanku Lesli Kerhov rezultatom 6:3, 6:2 i u polufinalnom duelu kvalifikacija sastaće se sa Anom Blinkovom iz Rusije, koja je 189. igračica sveta. Srpska teniserka, koja je postavljena za 17. nosioca u kvalifikacijama, dva puta je igrala u glavnom žrebu grend slema u Melburnu, 2015. i 2016. godine, i oba puta eliminisana je u prvoj rundi. Nina Stojanović nije otišla Aleksandrinim koracima. Ona je izgubila od Grkinje Valentini Gramatikopolu u tri seta - 3:6, 6:2, 6:0. Srpska teniserka, koja je bila deveti favorit u kvalifikacijama, povela je u meču protiv 210. igračice sveta, čak 90 mesta lošije plasirane na WTA listi, ali je potom dozvolila da ona napravi preokret i slavi nakon sat i po vremena igre. Treća srpska predstavnica Ivana Jorović pretrpela je poraz od Bugarke Viktorije Tomove posle duge borbe od 104 minuta - 6:3, 7:5. Ivana je u drugom setu propustila veliku šansu, kada je posle brejka (5:4) imala i set loptu na svoj servis, ali je dozvolila rivalki ne samo da izjednači, već da sa tri gema u nizu napravi preokret i obezbedi trijumf. Prvi grend slem sezone, Australijan Open, startuje u ponedeljak na terenima Melburn parka.
Ducijev težak drugi korak

Dušan Lajović na početku turnira u Rio de Žaneiru nameračio se na boljeg. Igrao je protiv šestog igrača sveta Dominika Tima i pretrpeo je poraz u dva seta - 6:2, 7:5. Srpski reprezentativac pružio je daleko jači otpor u drugom setu, ali je Tim u naletu posle osvajanja titule u Buenos Ajresu i u finišu je, posle pet propuštenih prilika, uspeo da napravi brejk i slavi. Tim, koji je popravio skor protiv Lajovića na 4:0, u drugoj rundi sastaće se sa Špancem Pablom Anduharom. Tim je drugi nosilac na turniru u Riju, koji se igra za nagradni fond od 1.695.825 dolara, dok je glavni favorit za osvajanje titule treći teniser sveta Marin Čilić. Dušan Lajović tako je treći turnir od ukupno četiri na kojima je nastupao ove sezone završio posle samo jednog odigranog meča (u Sidneju na početku 2018. eliminisan je u prvom kolu kvalifikacija), dok je samo jednom izborio plasman u drugo kolo. Prošle nedelje u Buenos Ajresu pobedio je na startu Fakunda Bagnisa, ali ga je odmah potom eliminisao Gael Monfis.