Troicki snažno počeo odbranu titule u Sidneju
Dvostruki uzastopni šampion Sidneja, Viktor Troicki, uspešno je započeo novu odbranu titule u ovom australijskom gradu.

Troicki je kao treći nosilac na 495.630 aus dolara vrednom turniru Serije 250 bio slobodan u prvom kolu, a u drugom je rezultatom 6:3, 6:4 pobedio italijanskog veterana Paola Lorencija.

Lorenci, 41. igrač sveta, nije uspeo da "brejkne" Troickog tokom sat i 32 minuta tenisa u sredu ujutru po našem vremenu, a dva puta "predavao" je servis našem asu, prvi put pri rezultatu 2:1 u korist Troickog u prvom, a potom i pri rezultatu 3:3 u drugom setu.

Nakon što je pravio brejkove, Troicki je sjajno igrao na svoje servise. Prvi set priveo je s tri izgubljena poena na svoj servis od vođstva 3:1, a imao je i brejk/set loptu za 6:2 koju nije iskoristio, dok je u drugom setu od brejka za 4:3 samo jedan poen izgubio kada je servirao, tako da 35-godišnji Lorenci nije imao šansu da se vrati u meč u prvom susretu s Troickim u karijeri.

Naredni rival srpskog tenisera biće (5) Filip Kolšrajber, a ukoliko savlada 32. tenisera sveta, Troicki će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča (2) Pablo Kuevas – (6) Žil Miler. Prvi nosilac turnira je Dominik Tim, koji se nalazi u gornjoj polovini žreba i s kojim naš Dejvis kup reprezrentativac, trenutno 29. na ATP listi, ne može da se sastane pre finala.

Pobedniku Sidneja, gde je Troicki prošle sezone u finalu pobedio Grigora Dimitrova 2:6, 6:1, 7:6, a pretprošle Mihaila Kukuškina 6:2, 6:3, pripašće nagrada od 77.980 australijskih dolara i 250 ATP poena.

Sidnej je turnir na kojem je Troicki osvojio dve od tri ATP titule u karijeri. Prvu, još 2010. godine, opisao je na Kremlin kupu u Moskvi.