SUMORNA budućnost SRPSKOG rukometa!
Za četiri dana u Francuskoj počinje Svetsko prvenstvo za rukometaše. Srbije, posle propuštenog Mundijala u Kataru pre dve godine, neće biti ni na ovoj smotri planetarnog rukometa. Nije nas bilo ni na Olimpijskim igrama... Situacija je takva da ćemo, očigledno, sve češće izostajati sa najjačih takmičenja.

A ni budućnost nam nimalo nije svetla!

Da nevolja bude veća "orlići" su daleko od Svetskog prvenstva za reprezentacije do 21 godine. Nemaju više nikakve šanse. Dakle, polako nestajemo sa svetske mape.

Evo i dokaza!

Rukomet je poznat po tome da domaćini, ne uvek, ali po pravilu beleže dobre rezultate. Nama više ni to ne pomaže. Juniori su igrali u Gornjem Milanovcu kvalifikacioni turnir i nisu uspeli da obezbede plasman na Mundijal. Još gore, posle dva kola su bez bodova, izgubili su od vršnjaka iz GRČKE (23:20) i LITVANIJE (25:21)!!!

Plasman na Svetsko prvenstvo u Alžiru je obezbedila reprezentacija Islanda, a Srbija protiv "ribara" igra u poslednjem kolu. TABELA: Island 4, Grčka 2, Litvanija 2, SRBIJA 0.

"Poslednji voz" je otišao, vreme je da se krene od nule. Da li je to moguće?

Spektakl Pakjao - Kan u aprilu

Bokseri Meni Pakjao, Amir Kan i njihovi predstavnici objavili su ranije ove nedelje da je dogovor o velikom međusobnom obračunu blizu realizacije, a jutros su obojica objavili na društvenim mrežama da je meč zakazan za april, nakon čega su vest potvrdili i promoteri. "Pregovori između tima Pakjao i tima Kan završili su se uspešno i dogovorena je borba za 23. april. Ovo je ono što su navijači želeli", napisao je 38-godišnji Pakjao. Ovaj datum je nedelja, što nagoveštava da bi borba mogla da se održi van SAD, tako da se vremenski poklopi sa emitovanjem u američkom večernjem terminu, najpopularnijem za "plati pa gledaj" borbe. Pakjaov promoter Bob Arum potvrdio je ranije da je finansijska grupa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ponudila 38 miliona dolara da se borba održi tamo. Pakjao i Kan se vrlo dobro poznaju. Nekada su zajedno trenirali u klubu "Vajld kard" u Holivudu, a obojicu je trenirao legendarni Fredi Rouč. Kan je 2012. napustio klub i angažovao trenera Virdžila Hantera. Bokseri su više puta sparingovali i pomagali jedan drugom u pripremama. Kan je posle toga kazao da je moguće da se borba održi u SAD. "U opticaiju su dve lokacije. Jedna je Dubai, jedna je SAD. Trebalo bi sve da znamo u narednih nekoliko dana. Borba će biti za WBO pojas. Znam da mogu da pobedim, znam mnogo o Meniju Pakjau", rekao je Kan na društvenoj mreži Snepčet. Pakjao trenutno drži političku funkciju senatora na svojim Filipinima. Bokserski mediji, kao i organizacije WBC i WBO proglasile su ga za boksera prve decenije 21. veka. Prestižnu nagradu borca godine časopisa Ring osvajao je tri puta. Većina relevantnih bokserskih medija dugo ga je držala na vrhu ili pri vrhu opšte liste najboljih boraca u boksu, a ujedno je i takmičar koji je najduže bio u Ringovoj listi 10 najboljih. Poznat je kao prvi bokser koji je bio šampion u osam težinskih kategorija. Maja 2015. godine učestvovao je u "borbi veka", kada je jednoglasnom odlukom sudija izgubio na poene od Flojda Mejvedera, koji se smatra najboljim bokserom te generacije. Taj meč je izazvao brojne kontroverze jer nije ispunio očekivanja, a u mesecima nakon nje otkriveno je i da je Amerikanac koristio infuziju pre meča za rehidraciju, dok Pakjau nije bilo dozvoljeno da uzme analgetik za povređeno rame. Pakjao je posle toga imao svoj treći meč sa Timotijem Bredlijem, u aprilu 2016, a onda se povukao, ali se u novembru prošle godine vratio u ring i pobedio Džesija Vargasa. Popularni "Pakmen" ima 67 profesionalnih borbi, od čega 59 pobeda, šest poraza i dve nerešene. Kan ima 35 borbi, od čega je ostvario 31 pobedu i četiri poraza. Poslednji put u ringu je bio maja 2016, kada se borio u međukategoriji protiv meksičke zvezde Saula Alvaresa. Britanac je tu nokautiran u šestoj rundi, posle čega je otišao na operaciju desne šake.

Detaljnije
Ivana blista: Odgovara mi podloga u Areni

Ivana Španović napravila je sjajnu uvertiru za predstojeći Evropski atletski šampionat u dvorani u Beogradu. Ona je na Balkanskom prvenstvu, koje je takođe održano u Kombank areni, osvojila zlatnu medalju u skoku u dalj i potvrdila da je u odličnoj formi. Ivana je zabeležila rekord Balkana daljinom od 6,96 metara, ispred Grkine Haido Aleksuli koja je osvojila srebro (6,49 metara) i trećeplasirane Milene Mitkove iz Bugarske (6,32 metra). Najbolja atletičarka Srbije izvela je samo tri skoka i u svakom bila bolja od prethodnog - 6,72, 6,89, pa 6,96 metara, nakon čega više nije skakala. Ona je popravila i sopstveni rekord u dvorani za četiri centimetra. "Prvi put ove godine trčala sam pun zalet od 18 koraka i prilično sam zadovoljna kako je to sve izgledalo. Nisam se pripremala za ovo takmičenje, ali s obzirom na to da sam odradila par treninga na ovoj podlozi bilo mi je jasno kako sve to treba da izgleda", rekla je Ivana posle nastupa. Ona je napomenula da je od početka izgradnje staze u Kombank areni dolazila i trenirala kad god je imala vremena i to je dalo dobre rezultate. Kaže da je bilo nekih sitnih grešaka i prilikom najdaljeg skoka. "Bilo je greškica, ali ne čude me ove daljine, jer znam koje rezultate beležim na treningu. Odgovara mi podloga u Areni", dodala je Ivana Španović posle sjajne uvertire za Evrpsko dvoransko prvenstvo koje će biti održano narednog vikenda, od 3. do 5. marta, na istom mestu.

Detaljnije
Tuča u bazenu! (FOTO)

Duel vaterpolista Banjaluke i ŽAK iz Kikinde na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci protekao je u naelektrisanoj atmosferi, a malo je nedostajalo da bude i prekinut kada su se krajem treće četvrtine u bazenu pokoškali igrači obe ekipe, ali se sve završilo sa tri isključenja.Kraj utakmice nisu dočekali igrač domaćih Draško Vujković, kao i treneri oba tima.Iako susret nije imao veliki rezultatski značaj, tokom celog meča bilo je mnogo grubosti u bazenu, ali prisebnošću ostalih igrača susret je priveden kraju, i završen remijem.BANJALUKA - ŽAK 16:16 (2:2, 7:6, 4:4, 3:4).Banjalučani su četiri minuta pre kraja imali vođstvo 16:13, ali su uspeli da prokockaju tri gola prednosti, pa su tako propustili priliku da preuzmu treću poziciju u Prvoj B ligi Srbije, grupa Sever.U dosadašnjih devet mečeva, ekipa Slobodana Grahovca zabiežila je po tri pobede, remija i poraza, a poslednji meč odigraće u gostima protiv drugoplasiranog Spartaka Prozivke iz Subotice.TABELA: Bečej 18, Spartak Prozivka 12, ŽAK Kikinda 10, Banjaluka 9, Proleter Zrenjanin 4, Polet Sombor 1.

Detaljnije
Rekord Ivane Španović, Beograd je spreman

Srpski atletičari predvođeni Ivanom Španović osvojili su četiri zlatne medalje na prvenstvu Balkana u Kombank areni, koje je bilo generalna proba za šampionat Evrope sledećeg vikenda. Srbija je ukupno osvojila devet medalja i samo je Grčka uspešnija sa 11 medalja.Španovićeva je pobedila skokom 6,96 što je njen rekord u dvorani, za četiri centimeta bolji od dosadašnjeg rezultata i rekord šampionata.Zlato su još ovojili Amela Terzić na 1.500 metara, Elzan Bibić na 3.000 i Tamara Salaški na 400 metara.Asmir Kolašinac je iz predostrožnosti odustao u bacanju kugle, Dušan Makević uzeo je bronzu na 3.000 metara, kao i Nikola Bursać  na 1.500 metara i Milica Emini na 60 metara prepone.Srebro je uzela ženska štefeta Srbije 4X400, a bronzu muška štafeta.

Detaljnije
Vaterpolo tradicija: Partizan se ne plaši!

Postoje veliki problemi s kojima je VK Partizan suočen. Ali tradicija banjičkog kluba nalaže - ma ko bio sa druge strane bazene i ko god branio boje sedmostrukog prvaka Evrope iz Beograd, mora da napada i teži pobedi.Ni manje, ni više: Partizan je "potopio" prvaka Evrope u subotu uveče na Banjici. Od Zorana Milenkovića, trenera crno-belog tima, nema ponosnijeg čoveka."Momci su odlično pristupili meču, pokazali veliku agresivnost. Nisu se uplašili ni jednog momenta od prvaka Evrope. Ovo je veliki podsticaj za nastavak sezone. Idemo korak po korak, u sredu nas čeka novi duel sa Jugom u Ligi šampiona u Dubrovniku, a potom vrlo važan meč sa Primorjem na Banjici u Regionalnoj ligi", rekao je šef stručnog štaba Partizana.Dubrovački Jug savladan je 16:14, u 14. kolu Regionalne lige.

Detaljnije
Podvig Partizana,

Rezultat za divljenje - senzacija!Vaterpolisti Partizana pobedili su kao domaćini dubrovački Jug 16:14 (5:2, 3:4, 5:4, 3:4), u 14. kolu Jadranske lige. Ekipa sa Gruža, koja je prošle sezone osvojila sve što je mogla, doživela je drugi poraz ove sezone, a do večeras je u regionalnom takmičenju imala maksimalan učinak. Samo je Pro reko bio bolji od Dubrovčana u Ligi šampiona! Crno-beli su pružili izuzetno kvalitetnu ppartiju i od početka su kontrolisali meč i rezultat. Već u trećem minutu crno-beli su vodili 3:0... U tri uzastopna napada pogađali su Radomir Drašović (dva puta) i Ognjen Stojanović. Joković je prekinuo seriju domaćih sa igračem više, ali Beograđani su do kraja prve četvrtine održali tri gola prednosti – 5:2. U prvih osam minuta strelac za Partizan bio je još Jakšić, dva puta. Posle nepuna dva i po minuta igre u drugoj deonici, Partizan je prvi put stekao četiri gola prednosti, kad je Lukić pogodio za 6:2. U drugoj četvrtini dugo se igralo “gol za gol”. Jug je pogotkom odgovarao na svaki gol crno-belih. Malo je nedostajalo da na poluvremenu Partizan bude u plusu od bar tri gola, ali gosti su sa dva vezana pogotka u završnici prišli na 8:6. Partizan nije iskoristio poslednji napad sa dva igrača više. Igru crno-belih u prvom poluvremenu je krasila i dobra odbrana. Jug je imao šest prilika sa igračem više, a iskoristio je samo jednu, dok su gosti jednom zatresli mrežu Partizana sa dva igrača više. Na drugoj strani, zahuktali "parni valjak" je sredinom druge deonice malo usporila promena golmana među stativama Jugovog gola. Jednog od najboljih čuvara mreže na svetu Marka Bijača zamenio je Toni Popadić i u par navrata zaustavio opasne šuteve crno-belih vaterpolista. Na početku drugog poluvremena šamion Evrope je prišao na gol zaostatka (8:7), međutim, predvođeni Radomirom Drašovićem i Nikoliom Lukćem, koji su bili najraspoloženiji u domaćem sastavu, crno-beli su se vratili na "+4" (12:8). Jug je do završnice treće deonice uspeo da priđe na 12:10, da se vrati na rezultatski zaostatak sa poluvremena, ali četiri sekunde pre kraja treće četvrtine Drašović je pogodio za 13:10. Nikola Lukić je svojim petim golom odveo Beograđane na 14:10, u uvodnim trenucima poslednje četvrtine. Prišao je Jug dva puta na “-2” (14:12 I 15:13), ali crno-beli se nisu uplašili. Crno-beli su u stili iskusnih ekipa priveli meč kraju, “stisli” su odbranu i upisali važnu pobedu, kako rezultatski, tako i psihološkom planu.  Šlag na tortu stavio je golman Lazar Dobožanov koji je 11 sekundi pre kraja odbranio peterac Felipeu peroneu, najboljem igraču finalnog turnira Lige šampiona 2016. Po pet golova za partizan dali su Nikola Lukić I Radomir Drašović, trostruki strelac bio je kapiten Nikola Jakšić, dva puta u listu strelaca upisao se Ognjen Stojanović, a jednom Filip Radojević. PARTIZAN: Dobožanov,Lukić 5, F. Janković, Repanović, Lazić,Manojlović, Drašović 5, Vučinić, Jakšić 3, Radojević 1, Stojanović 2, M. Janković, Bulajić, Toholj. Trener: Milenković. JUG: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Garsija, Merčep, Ivanković 1, Pavličević, Perone 3, Benić 2, Obradović 2, Popadić, Vrlić 1. Trener: Kobešćak.