Pratite sa nama utakmicu prvog kola faze Top 16 Evrokupa!

Partizan počinje fazu Top 16 Evrokupa, a protivnik je jako dobro poznat – italijanski Trento.

Crno-beli su protiv Trenta i prošle sezone igrali u Top 16 i tada su slavili oba puta, dok su u sezoni pre sa njima igrali u grupi Evrokupa. Italijanski tim je u prvoj fazi bio treći, iza Gran Kanarije i Cedevita Olimpije.

Naravno, nijedna ekipa nije potpuno ista. Partizanu je trijumf ovde apsolutno neophodan, a pogotovo posle neočekivanog i neodbranjivog poraza od Borca.

Ne samo da bi Partizan trebalo da pobedi jer čuva domaći teren, nego je i Trento u jako lošoj formi i u poslednjih 10 mečeva ima samo dve pobede, a trenutno je vezao četiri poraza.

Džoš Perkins je u sastavu i večeras bi mogao da dobije šansu.

Ova faza je, inače, počela iznenađenjem jer je francuski Levaloa u gostima pobedio Lokomotivu Kuban 83:79.

Pratite utakmicu uz MONDO, a njen tok možete videti u odeljku RAZVOJ DOGAĐAJA.

Više od tri minuta bez koša na obe strane. Imao je Partizan par dobrih istrčavanja, ali je Mika izblokiran i napravio faul. Filipovski sada kombinuje, a seriju prekida Mezanote. 29:20

Čuvaju crno-beli dvocifreno vođstvo, mnogo su bolji u odbrani. Perkins je izašao, Kodi se vratio u igru, da vidimo da li će se nešto menjati. 29:18

Perkins otvara četvrtinu trojkom, a onda je imao ukradenu loptu, ali bez poena. Pa sjajan početak! 27:16

Odlično se pokazao Perkins na svom debiju, zabeležio je već tri asistencije, a dva puta je sjajno pronašao Zagorca.

Posebno je to bilo vidljivo u poslednjem napadu, kada je Partizan posle primljenog koša imao tri sekunde za napad, a Perkins je istrčao i uspeo da doda loptu Zagorcu "u ofsajdu". Sudije su pregledale snimak i priznale koš. 26:14

Braun je dao jedno od dva bacanja, a onda je usledila duga serija bez poena ni sa jedne strane. Malo zbog dobrih odbrana, malo zbog promašaja. Nije lako doći do koša u ovim trenucima, Paskolo prekida trojkom. 20:14

Perkins je fauliran i postiže prvi poen u Partizanu. Promašio je drugo bacanje, ali je Mika uhvatio ofanzivni skok, napravio sebi poziciju i poentirao. 20:10

Mej i Vilijams prave mini-seriju 4:0 posle tajm-auta. Džoš Perkins dobija šansu, treći Partizanov igrač sa Gonzage.

I odmah asistencija za zakucavanje Mozlija! 17:10

Vilijams poentira za Trento, Dangubić uzvraća trojku, Trentu ističe napad, a onda Pejdž daje još jednu! 15:5

Dobar početak Partizana, potpuno nekarakteristično za crno-bele ove sezone.

I opet Miler. Partizan vodi 6:0, sve poene je dao Miler-Mekintajer. Problem je što je Tomas posle tri i po minuta zaradio dve lične.

Braun postiže trojku i to su prvi poeni Trenta na ovom meču. Uzvraća Pejdž! 9:3

Meč je počeo izgubljenom loptom Partizana, pa promašenim napadima na obe strane. Početni grč obe ekipe, promašaji na obe strane. Konačno Kodi postiže prve poene na utakmici u trećem minutu meča, a onda i posle odbranjenog napada opet. 4:0

Pre početka susreta odata je počast legendarnom treneru.

Partizan: Miler-Mekintajer, Pejdž, Dangubić, Tomas, Mozli.

Trento: Braun, Forej, Morgan, Vilijams, Mej.

Mladi Lazar Stefanović se "skinuo". Jaramaz je u trenerci.