Španci ispustili veliku prednost, a onda na kraju ipak stigli do pobede protiv Slovenije i izborili finale u kojem ih čeka selekcija Hrvatske!

U finalu Evropskog prvenstva za rukometaše u nedelju igraće Hrvatska i Španija, epilog je drugog polufinala u kojem je "furija" savladala Sloveniju 34:32.

Španci i Slovenci nisu ponovili spektakl koji su priredili Hrvati i Norvežani u polufinalu, gde je duel odlučen posle 80 minuta, ali je uzbuđenja bilo, jer je ekipa Ljubomira Vranješa u finišu utakmice umalo anulirala prednost "furije“.

Selekcija Đordija Ribere vodila je 15:10 na poluvremenu, imala šest golova u nastavku, pa i 32:27 samo šest minuta i 15 sekundi pre kraja, a onda pomislila da je sve gotovo. To ih je umalo skupo koštalo.

Borbeni Slovenci pod vođstvom Ljubomira Vranješa serijom 5:1 smanjili su na samo gol zaostatka 73 sekunde pre kraja, ali su nakon tačno minuta igre i blagog oklevanja sudijskog para iz Češke da im dosudi pasivan napad Španci postigli gol preko Aleksa Dušebajeva i rešili pitanje pobjednika.

Upravo on uz Entrerirosa i Fernandeza (svi po šet golova) bio je najefikasniji u redovima „furije“, dok je Slovence predvodio Delenec sa sedam golova.

Španija je tako upisala desetu uzastopnu pobedu na evropskim prvenstvima i izborila svoje osmo finale na Evropskim prvenstvima.

Prvu i jedinu evropsku krunu osvojenu pre dvije godine u Hrvatskoj braniće upravo protiv Hrvata u nedelju od 16.30 časova u Stokholmu.

Biće to repriza finala Svetskog prvenstva 2005. u Tunisu, kada su Španci slavili 40:34 i stigli do svoje prve titule svetskog prvaka.

Taj uspeh ponovili su još samo jednom, 2013. na domaćem terenu savladaši Dansku u finalu 35:19.

Selekcija Hrvatske nema nijednu titulu kontinentalnog šampiona, pa će u finalu protiv Španije, po mišljenju mnogih najbolje evropske selekcije, imati dodatan motiv.