Ekipa Partizana za narednu sezonu je još u fazi selektiranja, ali ako crno-beli misle da u Evrokupu makar ponove rezultat iz 2018, kada su prošli u Top 16 fazu, moraće dobro da se pojačaju.

Žreb Evrokupa u petak je bio nemilosrdan prema osvajaču Kupa Radivoja Koraća i polufinalisti plej-ofa ABA lige.

Teoretski, crno-beli su iz četiri od pet šešira izvukli najkvalitetnije protivnike: iz prvog Lokomotivu Kubanj, iz drugog Ritas (koji ih je zimus pobedio u Beogradu 78:77 i sprečio da uđu u četvrtfinale), iz trećeg turski Tofaš i iz šestog Veneciju, novog prvaka Italije.

Jedino se može reći da je Partizan imao sreće pri žrebanju timova iz četvrtog šešira, gde mu je u konkurenciji španskih Andore i Huventuda, odnosno nemačkog Ulma, "zapao" francuski Limož.

REZULTATI ŽREBA

GRUPA A: Promiteas, Makabi Rišon, Ulm, Andora, Monako, Virtus.

GRUPA B: Kubanj, Ritas, Tofaš, Limož, PARTIZAN, Venecija.

GRUPA C: Darušafaka, Uniks, Cedevita Olimpija, Huventud, Breša, Nanter,

GRUPA D: Unikaha, Galatasaraj, Budućnost, Oldenburg, Trento, Arka Gdinja.

Raspored takmičenja po grupama očekuje se tokom popodneva. U Top 16 plasiraće se po četiri najbolje ekipe.

Podsećamo da je odlukom deoničara "ECA", od naredne sezone prolaznost u Evroligu omogućena ne samo osvajaču, nego i poraženom finalisti Evrokupa - pod uslovom da se Valensija ili Alba (prošlosezonski finalisti) ne plasiraju u plej-of Evrolige.

MONDO je uoči žreba napravio dve PROCENE, od kojih se ona nepovoljnija gotovo u potpunosti obistinila!

Najbolja varijanta: Promiteas, Makabi Rišon, Ulm, Limož, PARTIZAN, Arka.

Najteža varijanta: Lokomotiva Kubanj, Ritas, Tofaš, Andora, PARTIZAN, Venecija.

Ekipa Partizana pred žreb je bila svrstana u peti od šest šešira i nije mogla u grupu sa timovima iz istog šešira - Trentom, Monakom i Brešom.

Preostala dva predstavnika ABA lige, Budućnost i novoformirana Cedevita Olimpija, bili su u trećem šeširu, ali takođe nisu mogli da igraju protiv Partizana, jer su se u Evrokup plasirali iz istog "domaćeg" takmičenja.

ŠEŠIR 1

Promiteas (Grčka), Darušafaka (Turska), Unikaha (Španija), Lokomotiva Kubanj (Rusija)

ŠEŠIR 2

UNIKS (Rusija), Makabi Rišon (Izrael), Galatasaraj (Turska), Ritas (Litvanija)

ŠEŠIR 3

Budućnost (Crna Gora), Cedevita Olimpija (Slovenija), Tofaš (Turska), Ulm (Nemačka)

ŠEŠIR 4

Andora (Španija), Huventud (Španija), Oldenburg (Nemačka), Limož (Francuska)

ŠEŠIR 5

PARTIZAN (Srbija), Trento (Italija), Monako (Francuska), Breša (Italija)

ŠEŠIR 6

Nanter (Francuska), Venecija (Italija), Virtus Bolonja (Italija), Arka Gdinja (Poljska)

Direktan prenos možete pratiti na ovom linku

Izvor: Youtube/Euroleague Basketball